Psikolojik Testler Eğitimi – TRABZON

PSİKOLOJİK TESTLER EĞİTİMİ-  48. OTURUM TRABZON

 • Eğitim Tarihleri: 12-13 Mayıs 2018

 • Kontenjan: 22 Kişi

 • Belge Türü: Katılım Sertifikası + Uygulayıcı 

 • Süre: 16 Akademik Saat

 • Materyal: 350 TL değerinde Matbaa Baskılı Selefonlu 300 mg Amerikan Biristol Kartonlara basılı materyal paketi hediye

 • 650 TL (KDV + 350 TL değerindeki Materyal Dahil)

 • Öğrenci İndirimi:  %10

 • Grup İndirimi:  4 kişi ve üstü toplu kayıtlarda %10

Yüksek Lisans ve Doktora Öğrencileri de indirim kapsamında değerlendirilmektedir.

      350 TL değerindeki Matbaa Baskılı Test Uygulama Materyalleri Hediye     

Psikolojik Testler Eğitimi 48. Oturum – Trabzon

Objektif değerlendirmede kullanılan “Psikolojik Testler Eğitimine” başvurular başladı. APAMER Aktüel Psikolojik Araştırmalar Eğitim ve Organizasyon Merkezi tarafından 48. Oturumu organize edilen Psikolojik Testler Eğitim 12-13 Mayıs 2018 tarihlerinde Trabzon Psikoloji Merkezi Eğitim salonunda yapılacak. Uygulayıcı yetiştirme programı olarak tasarlanan eğitimde katılımcılara 16 saatlik yoğun bir program uygulanacak. Eğitimden sonra katılımcılara 1 yıl boyunca uygulama,  değerlendirme ve raporlama süreçleriyle ilgili kısmi süpervizyon desteği sağlanacak.

EĞİTİMİ VERİLECEK TESTLER

 • Bender-Gestalt Testi (Çocuklar İçin Uygulama)

  L.A. Bender tarafından geliştirilmiş olan Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi Ayşe Yalın ve Oya Somer tarafından Türkçeye uyarlanmıştır. Bu test, 5-11 yaş arasındaki bireylere uygulanan bireysel zeka testi olarak kullanılır. Zekânın Görsel devinimsel motor algılamasında gerilik, regresyon, fonksiyon kaybı ve organik beyin hasarlarını saptamak amacıyla kullanılmaktadır. 9 şekilden oluşmaktadır ve bu şekilleri kişinin çizmesi istenir. Görülen ve çizilen şekillerin her bir farklılığı farklı puanlandırılarak kişinin görsel motor algılama puanı hesaplanır. Sınırlandırılmış süre uygulaması yoktur.

 • Gesell Gelişim Testi

  Bu test 3-7 yaş arasındaki gruba uygulanmaktadır. Daha çok ilkokul öncesi dönemde uygulanır. Kolaydan zora doğru sıralanmış 7 şekilden oluşur. Çocuklarda motor beceri, görsel algı, görsel hafıza, el-göz koordinasyonu, küçük kas becerilerini ölçer. Kısa süreli hafızayı değerlendirir. Buradan elde edilen sonuca bakılarak kabaca IQ seviyesine ulaşılır. Pratik değerlendirmeler için oldukça işlevsel ve kültürler üstü bir testtir.

   

 • Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi

  Çocukların görsel algılarını değerlendirmeye yardımcı olan bir algı testidir. 5 yaş 6 ay ile 6 yaş 0 ay arsındaki çocuklara uygulanabilen, çocuğun ilkokula başlamaya hazır olup olmadığını ölçen, bir okul olgunluk testidir El-Göz Koordinasyonu, Şekil-Zemin Ayırımı, Algılama Sabitliği (Şekil Değişmezliği ), Mekânla Konumun Algılanması (Uzaydaki Pozisyon) ,Mekân İlişkilerinin (Uzay ilişkilerinin) Algılanması olmak üzere 5 algısal beceriyi ölçen bir performans testidir.

   

 • Ankara Gelişim Envanteri

  0-6 yaş arasındaki çocukların gelişimi bu testte 4 farklı alanda incelenmektedir. Bu test sadece anne baba veya çocukla daha çok vakit geçiren veya ilgilenen kişi tarafından doldurulmalıdır. Çocuğun becerilerini değerlendirmeye yöneliktir. Denver II’den sonra en yaygın kullanılan gelişimsel tarama envanteridir.

   

 • D2 Dikkat Testi 

  D2 Dikkat Testi

  Ölçtüğü davranış/nitelik: Dikkat
  Ölçek türü: Performans testi. Grup olarak uygulanabilir.
  Yönergesi: Her alt test için ayrı açıklama ve örnekler vardır. Açıklamalar sözlü olarak verilir.

   

 • Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

  G.H. Hildreth, N.L. Griffits, ve M.Mc. Gauvran tarafından geliştirilmiş olan Metropolitian Okul Olgunluğu Testi Ayla Oktay tarafından Türkçeye uyarlanmıştır. Bu test, 5-6 yaş arasındaki bireylere uygulanan kişinin ilkokula başlamak için hazır, verilen yönergeleri anlayan ve uygulamayı başarabilen durumda olup olmadığını belirleyebilmek için uygulanır. Sınırlandırılmış süre sayısı vardır ve bu süre testin her alt bölümlerinden değişmektedir.

   

 • Okula Hazırlık Testi

  6 yaş 4 ay öncesinde (zeka testinin alt sınır yaşı olması dolayısıyla) anasınıfında zorlanma yaşayan ve ilkokula başlamasında tereddüt edilen çocukların temel bilgi ve becerilerini sınamaya yarar. Çocukların okula, okulun gerektirdiği kurallara ve öğrenmeye hazır olup olmadığını saptamak amacıyla yapılan bir testtir.

   

 • PeaBody Kelime Resim Testi

  Testin Tanıtımı: Çocuğun dil gelişimini ölçmek amacıyla uygulanan bir testtir. Her kartta sekiz resmin bulunduğu önlü arkalı 50 karttan (100 Sayfadan) oluşmaktadır. Maddelere verilecek cevaplarda süre sınırı yoktur.
  Testin Türü: Gelişim Testidir.
  Uygulanacak Yaş Grubu: 2,5-18 yaş arasındaki bireylere uygulanmaktadır.

   

 • Porteus Labirentleri Testi

  S.D.Porteus tarafından geliştirilmiş olan Porteus Labirentleri Testi Bağlan Torol tarafından Türkçeye uyarlanmıştır. Bu test, 7-14 yaş arasındaki bireylere uygulanan bireysel zekâ testi olarak kullanılmaktadır. Zekânın planlama ve genel yeteneğini belirlemek amacıyla kullanılmaktadır. 12 labirentli kartlardan oluşmaktadır. Sınırlandırılmış süre uygulaması yoktur.

   

 • Good Enough – Harris Bir İnsan Çiz Testi

  Ölçtüğü davranış/nitelik: Zeka
  Ölçek türü: Performans testi. Grup olarak da uygulanır.
  Kimlere uygulanabildiği: 7,8 ve 9 yaş çocuklarına
  Kapsamı: Zekayı ölçmek amacıyla geliştirilen testin iki alt testi vardır.

   

   

EFT&HAVELE İÇİN BANKA BİLGİLERİ

Kesin kayıt için 200 TL ön ödemenin aşağıdaki hesap numaralarına, Trabzon Psikoloji Merkezi veya Apamer Bakırköy Şubesine elden ödeme yapılması gerekmektedir. Ücretin geri kalan kısmını eğitim günü elden yapabilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI

 • Hesap Adı: Apamer Aktüel Psikoloji
 • Şube No: 871 / Bahçelievler/İstanbul
 • Hesap No: 871-65966350-5001
 • İBAN NO: TR760001000871659663505001

HALK BANKASI

 • Maruf BEÇENE Adına Halk Bank Yeşilköy Şubesi
 • IBAN NO: TR27 0001 2009 8900 0001 0160 96
 • Şube Kodu: 890
 • Havale No: 01016096

PTT

 • Maruf BEÇENE adına
 • Posta Çeki Hesap No: 5160733

 

Merak edilen ve sık sorulan sorular

Diğer Sorular?2017-01-02T20:41:20+03:00

Diğer sorularınız için 0533 7434349 numaralı telefondan gerek whatsapp gerekse GSM üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

11 testi 2 gün içinde öğrenmek mümkün mü?2017-01-02T20:30:04+03:00

Yoğunlaştırılmış bu programda uygulama için katılımcıların ihtiyaç duyduğu tüm yönerge ve değerlendirme süreçleri öğretilmektedir. Öğrenmenin kalıcı olabilmesi için 1 yıl uygulama, değerlendirme ve raporlaştırma süreçleriyle ilgili uzaktan veya katılımcının durumuna göre kurumda süpervizyon desteği sağlanmaktadır. İstekli olan katılımcılara öğrenme garantisi sunulmaktadır. 

Verilen Belge Geçerli mi?2018-05-03T15:33:17+03:00

Özel kurumlarda işe alımlarda, kamu kurumlarında ise atanan uzmanların istihdam edileceği birimlerde verilen belge referans mektubu işlevi görür. Ancak bu belge ile lisans mezuniyeti farklı olan bir kişiye herhangi bir yetki verilmemektedir. Özetle bu eğitime yetki almak için değil bu testleri öğrenmek için katılmanız önerilir. Not: eğitimlerimize gerek kamu üniversitelerinden gerekse kamu hastanelerinde ve çeşitli bakanlıklara bağlı müdürlüklerde istihdam edilen psikologlar katılmakta ve ücretleri döner sermaye tarafından yapılmaktadır. Proforma fatura talepleriniz için 0212 466 1050 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Eğitimde Ne Tür Sertifika Verilecek?2017-01-02T20:26:52+03:00

Eğitimde Katılım ve Uygulayıcı sertifikaları verilecek. Katılım Sertifikası eğitimden hemen sonra uygulayıcı sertifikası ise uygulamalarını başarıyla tamamlayıp raporlaştıran katılımcılara verilecek.

http://www.apamer.com.tr/psikolojik-testler-egitimi/

ÖNCEKİ EĞİTİMLERDEN GÖRÜNTÜLER

&s tarafından.|2018-08-16T17:55:51+03:00Nisan 30th, 2018|Eğitimler, Tamamlanmış Eğitimler|Yorum yok

Share This Story, Choose Your Platform!

Go to Top