OKB’yi Yenmek – Takıntılarla Başa Çıkmak İçin 10 Adımlı Çalışma Kitabı

 

Arka Kapak / Tanıtım Metni 

Takıntılarla zorlu bir mücadele içindeyseniz bu kitap tam size göre. Kitap OKB konusunda hem farkındalık sağlamak hem de profesyonel destek olanaklarına sahip olmayanlar için oldukça zengin bir içerik sunuyor. Yazarın giriş kısmında ifade ettiği gibi; “Bu kitabı tercih ederek, yarım asırlık bilimsel çalışmaya dayanan ve kanıtlanmış stratejiler içeren bir program seçmiş oldunuz”. Kitap, okuyuculara OKB ile mücadele etmede 10 adımlı yapılandırılmış eşsiz bir süreç sunuyor. Tümü uygulamalı ve zengin örneklerle desteklenmiş bu stratejiler sayesinde OKB kaynaklı hasar görmüş yaşam kalitenizi geri kazanabilirsiniz.

İlk edisyonu zaten bir başyapıt olan kitabın bu ikinci edisyonu, bir türlü kurtulamadığınız istenmeyen düşüncelerin üstesinden gelmek için, en yeni başa çıkma stratejileri ve beyin araştırmalarından elde edilen verilerle geliştirilmiş öğrenme teknikleri ile baştan sona revize edildi.

Bu kitabı farklı kılan bir başka özellik ise tüm adımların uygulamaya yönelik olmasıdır. Birinci Adımdan Onuncu Adıma kadar ne yapmanız gerektiği yapılandırılmış bir strateji dahilinde anlatılıyor.

Kitabın yazarı Dr. Jonathan Abramowitz, Chapel Hill’deki Kuzey Carolina Üniversitesi’nde Anksiyete ve Stres Bozuklukları Kliniği direktörüdür. Bir dönem Bilişsel ve Davranışsal Terapiler Derneği’nin (ABCT) başkanlığını da yapan Abramowitz, halen Kuzey Carolina Üniversitesi’nde Psikoloji ve Nörobilim Profesörü olarak görev yapmaktadır.

  

Orjinal Adı: Getting Over OCD

Adı: OKB’yi Yenmek – Takıntılarla Başa Çıkmak İçin 10 Adımlı Çalışma Kitabı 

Çevirmen: Klinik Psikolog Pelin Ardanıç

Çeviri Editörü: Uzman Psikolog Büke Tuncel

366 Sayfa 1. Hamur 300 gr Karton kapak parlak selefon, Dikişsiz

Türkçe 1. Baskı Ocak 2019

ISBN: 978-605-67477-4-8

AYNI GÜN KARGO ÇIKIŞI

Minimum 10 adetten oluşan toplu alımlar için iletişim numarası: 05337434349

 • Yayın tarihi: 1. Basım Ocak 2019

   

 • Sayfa: 408 – Avrupa Kağıt

   

 • 1. Basım 2000 Adet

   

 • ISBN: 978-605-67477-4-8

   

 • Online Satış: http://www.psikolojistore.com/okbyi-yenmek-takintilarla-basa-cikmak-icin-10-adimli-calisma-kitabi