Klinik Psikolog Bakırköy  Psikoterapi Merkezi

Bireysel Yetişkin Psikoterapisi hizmetleri psikoterapi konusunda lisanslı ve alanında özel eğitim almış klinik psikologlarımız tarafından yürütülmektedir. Bireysel ve Yetişkin Psikoterapi hizmetleri hakkında aşağıda ayrıntılı bilgilere ve sık sorulan sorulara yer verilmiştir.  Dilerseniz aşağıdaki Whatsapp iletişim butonunu kullanarak ayrıca ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Klinik Psikolog Bakırköy  Psikoterapi Merkezi

Bireysel Yetişkin Psikoterapisi hizmetleri psikoterapi konusunda lisanslı ve alanında özel eğitim almış klinik psikologlarımız tarafından yürütülmektedir. Bireysel ve Yetişkin Psikoterapi hizmetleri hakkında aşağıda ayrıntılı bilgilere ve sık sorulan sorulara yer verilmiştir.  Dilerseniz aşağıdaki Whatsapp iletişim butonunu kullanarak ayrıca ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Pelin Ardanıç
Pelin ArdanıçKlinik Psikolog
Bireysel Yetişkin Psikoterapisi Hizmetleri Onaylı EMDR Terapisti Akrediteli Bilişsel Davranışçı Terapist
Serap Hanlar
Serap HanlarKlinik Psikolog
Aile, Çift İlişki ve Bireysel Yetişkin Psikoterapisi Hizmetleri Onaylı EMDR Terapisti
 • SIK SORULAN SORULAR

 • Terapiler kaç seans sürer? Bu sorunun net bir cevabı yok. Destek ihtiyacı olan danışanların öykülerine ve özel durumlarına göre seans süreleri değişir. Bilgilendirme görüşmeleri 2-3 seans sürerken terapiler süreç odaklı olup bazen bir yıla kadar sürebilmektedir. Yaygın olarak ortalama 8-12 seans sürebilmektedir.

 • Her Psikolog Yetişkin ve Çift Terapisti midir? Tüm psikologlar bireysel yetişkin ilişki ve çift terapileri hakkında temel eğitimden geçer. Ancak bireysel yetişkin ilişki ve çift terapileri için gerek ulusal gerekse uluslararası akrediteli kurumlar tarafından tasarlanmış özel program ve eğitimlere katılan uzmanlar bu konuda daha yetkin hizmet vermektedirler.

 • Terapis Seans Ücretleri? Bununla ilgili bir standart yok. Terapi ücretleri uzmanın hizmet verdiği lokasyona, deneyimine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişmektedir.

 • Diğer sorularınız hakkında destek alacağınız kurum veya uzmandan detaylı bilgi alabilirsiniz. APAMER Bünyesinde verilen hizmetlerle ilgili aşağıdaki iletişim kanallarından detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

 • Kurumumuzda Nakit, Kredi kartı, mobil ödeme yöntemleri geçerli olup ayrıca İyzico alt yapısı üzerinden güvenli bir şekilde taksitli ödeme yapılabilmektedir.

Klinik Psikolog Pelin Ardanıç

İlk lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamladıktan sonra eğitim hayatına İngiltere’de önce Farnborough College of Technology’de ve ardından Kingston College’de devam ettim. İngiltere’de bulunduğum dönem içinde Social Welfare (Sosyal hizmetler) alanında çalışmalarda bulundum. Türkiye’ye döndükten sonra İstanbul Arel Üniversitesi’nde YÖK Burslu olarak Psikoloji Lisans ve Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladım. Yüksek Lisans Bitirme tezi olarak Bilişsel Çarpıtmalar Ölçeği’nin Türkçeye uyarlamasını yaparak, geçerlik ve güvenirlik analizlerini gerçekleştirdi. Eğitim hayatım süresince Bilişsel Davranışçı Terapi ve Şema Terapi alanlarında uzmanlaştım. Ayrıca Onaylı EMDR terapistiyim. Aile Danışmanlığı konusunda mevcut eğitimlerin üzerine ayrıca 450 saatlik eğitim alarak Sertifikalı Aile Danışmanı oldum. Ulusal ve uluslararası platformda psikoloji alanında hizmet veren birçok kurum ve kuruluşta klinik psikolog, psikoterapist ve danışman olarak görev yaptım. 

Aldığım Eğitimler

Psikoterapi ve klinik değerlendirmelerinde kullanmak üzere Bilişsel Davranışçı terapi, Şema terapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı terapi, Grup terapisi, Aile Danışmanlığı Eğitimi (Süleyman Demirel Üniversitesi paydaşlı-450 saat), Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI), Objektif testler, Çocuk ve Ergenlerde Psikopatoloji, Çocuk ve Ergenlerde Klinik Değerlendirme gibi çok sayıda programa katıldım. EMDR (Göz Hareketleriyle Sistematik Duyarsızlaştırma Tekniği)  I. Düzey Eğitimini Davranış Bilimleri Enstitüsünde Klinik Psikolog Emre Konuk’tan aldım.  Dr. Hülya Bingöl’den Attentioner DEHB Programı eğitimi, Moxo Türkiye Kurumundan Moxo Dikkat Testi eğitimini aldım. 

Katkı Sunduğum Kitapları

OKB’yi Yenmek, Çocuk ve Ergenlerde OKB Tedavisi, Mükemmel Gizlenmiş Depresyon, Kaygı Yönetimi Becerileri Çalışma Kitabı, Depresyon Tedavisi – Meta Kogninif Bir Yaklaşım, Öfke Yönetimi, Çiftler İçin Kabul ve Kararlılık Terapisi, Çözüm Odaklı Oyun Terapisi, Kukla Oyunu Terapisi, Psikolojik Travmada Sanat, Hikaye ve Oyunun Kullanılması, Okul Öncesi Dönem Anksiyete gibi değerli kitapları Türkçeye kazandırılmasında hem çevirmen hem de editör olarak görev aldım. 

Çalışma Alanlarım

 • Bireysel Terapi
 • Yetişkin Terapisi
 • Aile Terapisi
 • Ergen Terapisi

Klinik Psikolog Serap Hanlar

İstanbul Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldum. Mezun olduktan sonra İstanbul Kent Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamlayarak Klinik Psikolog ünvanı aldım. Çift ve Aile Terapisi Eğitimini EFTA (Avrupa Aile Terapileri Derneği) Onaylı İFTİ danışmanlık bünyesinde Dr. Murat Dokur’dan aldım. Avrupa EMDR Enstitüsü akrediteli EMDR eğitimini Davranış Bilimleri Enstitüsünden (Klinik Psikolog Emre Konuk’tan) alarak EMDR terapisti oldum. Bilişsel Davranışçı Terapi Temel Eğitimi, Kriz Travma ve Yas ve Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi Eğitimini Dr. Nevin Dölek’ten aldım. Dr. Hülya Bingöl Çağlayan’dan Dikkat eksikliği ile ilgili Nöropsikolojik Terapi Eğitimi alarak dikkat terapisti oldum.  Mükemmel Gizlenmiş Depresyon, Depresyon – Kaygı Terapi Kartları, Stres Terapi Kartları, Öfke Yönetimi – Terapist Uygulama Kılavuzu, Çiftler İçin Kabul Kararlılık Terapisi, Kaygı Yönetme Becerileri – Farkındalık Temelli Bir Yaklaşım, EMDR Çözümleri I ve Emdr Çözümleri II kitaplarının yayın danışmanı, redaksiyon ve edisyon süreçlerinde yer aldım. 2019 yılından beri APAMER Bünyesinde Bireysel Yetişkin Terapisti, Çift Aile ve ilişki Terapisti olarak danışan takip ediyorum.

Aldığım Eğitimler

Psikoterapi ve klinik değerlendirmelerinde kullanmak üzere Bilişsel Davranışçı terapi,  Kısa Süreli Çözüm Odaklı terapi, Grup terapisi,  Objektif değerlendirmede kullanılan psikolojik değerlendirme araçları, EMDR (Göz Hareketleriyle Sistematik Duyarsızlaştırma Tekniği)  I. Düzey Eğitimini Davranış Bilimleri Enstitüsünde Klinik Psikolog Emre Konuk’tan aldım.  Dr. Hülya Bingöl tarafından verilen Attentioner DEHB Programı eğitimine katıldım. 

Çalışma Alanlarım

 • Bireysel Terapi
 • Yetişkin Terapisi
 • Çift İlişki ve Evlilik Terapisi