Kısa Süreli Çözüm Odaklı Danışmanlık Yaklaşımı Eğitimi

Psikoloji Uzmanları İçin Uygulayıcı Yetiştirme ve Beceri Kazandırma Programı

 • Eğitim Tarihleri: 6-7 Temmuz 2024

 • Eğitmen: Dr. Nevin DÖLEK

 • Eğitim Saatleri: 09:30 – 17:00

 • Kontenjan: 40 Kişi

 • Süre: 16 Akademik Saat

 • Belge: Katılım Belgesi (E-İmzalı PDF )

 • 2500 TL (KDV DAHİL) 

 • Öğrenci indirimi %10

 • Grup İndirimi:  4 kişi ve üstü toplu kayıtlarda %10

 • Yüksek Lisans ve Doktora öğrenimleri devam eden katılımcılar öğrenci indiriminden yararlanabilir.

 

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Danışmanlık Eğitimi 

APAMER Aktüel Psikolojik Araştırmalar Eğitim Merkezi tarafından düzenlenecek olan “Kısa Süreli Çözüm Odaklı Danışmanlık Yaklaşımı” Eğitimi 70. Grup eğitimi 6-7 Temmuz 2024 tarihlerinde ZoomPRO üzerinde 09:30 – 17:00 saatleri arasında online olarak yapılacaktır. Dr. Nevin DÖLEK tarafından verilecek olan eğitimle ilgili ayrıntılar şöyle:


BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ


E-mail Grubuna Üye Olmak İstiyorum 

E-mail grubuna üye olarak güncel eğitim duyuruları, kongre, panel ve psikoloji içerikli doküman ve haberler için e-posta alabilirsiniz.


ÖNEMLİ: Eğitimde katılım belgesi verilmektedir. Dr. Nevin Dölek tarafından verilen hiçbir eğitimde uygulayıcı adında bir belge verilmemektedir. Veren kurum varsa da hocanın bilgisi dahilinde değildir. Aslında ülkemiz mevzuatında uygulayıcı adında bir belge türü de yoktur. ABD ve Avrupa ülkelerinde ilgili ülkelerin iç mevzuatına uygun tasarlanmış Sertifikasyon programları var. Bu programlar ortalama 2-3 yıllık süreçleri kapsamaktadır. Bu programlarda temel eğitimden sonra vakalar eşliğinde nitelikli bir süpervizör gözetiminde değerlendirme, analiz, süreç ve sonlandırma üzerine çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalardan sonra ilgili ülkelerin STK’ları katılımcı adına SERTİFİKA düzenlemektedir. Ülkemizde bu altyapıyı destekleyen ya da düzenleyen mevzuaatlar henüz oluşmamıştır. Çözüm Odaklı veya herhangi bir tekniği uygulayabilecek alt yapınız bilgi birikiminiz varsa herhangi bir eğitim belgesine ihtiyacınız yok. Bu açıdan sizi iki günlük eğitimlere alıp uygulayıcı belgesi veren kurum veya kişilerin standartlara uygun hareket etmediklerini bilmenizde yarar vardır. Uygulama süreçlerini görmediğiniz bir kişiye uygulayıcı adında belge vermek başta Tüketiciyi Koruma Yasası 61. madde olmak üzere mevzuatımızda bir çok yasaya aykırılık teşkil etmekte olup yargılama konusudur. Özetle tüketiciyi aldatmaya girer. Böyle bir açıklama yapma gereği duyduk. Bu bilgi notunu okuduktan sonra kayıt veya katılım taleplerinizi tekrar değerlendirmenizi öneririz.

KISA SÜRELİ ÇÖZÜM ODAKLI TERAPİ EĞİTİMİ NEDİR?

Bu model problemin kendisinden çok, çözüme odaklanan sistematik bir yaklaşım sunar. Danışanın güçlü yönleri üzerine yoğunlaşır. Çözüm, danışanın kendinden kaynak alır, bu durum danışanın öz güveni üstünde de olumlu bir etki yaratır. Kişinin şu ana kadar hiç denemediği ve yapamadığı ile değil, geçmişteki başarıları ile ilgilenir. Danışan sorunların daha baş edilebilir olduğu dönemleri hatırlamak konusunda cesaretlendirilir. Varolan sorunu ortadan kaldırmayı amaçlamak yerine olumlu olanları yaratmayı ve çoğaltmayı hedefler.

Eğitimin İçeriği:

Çözüm Odaklı Yaklaşımın temel prensipleri
Sistem Yaklaşımı kapsamında Çözüm Odaklı Danışmanlık
Çözüm Odaklı Danışmanlık Süreci: İlişki kurma, problemi dinleme, yeniden çerçeveleme, övgü, istisnaları belirleme, amaç belirleme, mucize sorular, derecelendirme çözüm geliştirme, mesaj yazma, değişimi fark etme
Çözüm Odaklı Danışmanlık Yaklaşımı soru örnekleri
Kısa süreli yaklaşım uygulamaları:
Bireysel Uygulamalar
Küçük Grup Uygulamaları
Okullarda Çalışan Uzmanlar İçin, Sınıf Ortamı Örnekleri
Ailelerle Çözüm Odaklı Yaklaşım Eğitim Yöntem ve Teknikleri: Programda bilgi aktarımı, rol canlandırma, kartlar ve oyuncaklarla içgörü çalışmaları, video izleme, küçük gruplarla yapılacak çalışmalar gibi teknik ve yöntemler kullanılacaktır.

Kimler katılabilir?

Üniversitelerin Psikoloji, Psikolojik Danışma ve Rehberlik, Eğitimde Psikolojik Hizmetler bölümlerinden mezun olan uzmanlar ve bu bölümlerin son sınıf öğrencileri katılabilir.

Sertifika: Dr. Nevin DÖLEK e-imzalı katılım belgesi verilecektir. (Belgeler PDF olarak gönderilecektir.)
Eğitimci: Dr. Nevin DÖLEK
Eğitim Süresi: 16 Akademik Saat

Eğitim Tarihleri ve Saatler:

6-7 Temmuz 2024 Saat 09:30 – 17:00 (Eğitime çözüm odaklı travma konusunu da eklendi. Bu nedenle bitiş saatleri belli değil. Nevin hoca eğitim başlayınca ayrıntılı bilgi verecek)

Eğitim Ücreti

2500 TL KDV Dahil 

Son Başvuru Tarihi: 5 Temmuz 2024

Gruplara (En az dört kişi) %10 indirim uygulanmaktadır.

Kredi Kartıyla Ödeme Sayfası için tıklayınız

Eğitim Yeri: 



KESİN KAYIT İÇİN EĞİTİM BEDELİNİ AŞAĞIDAKİ HESAP NUMARALARINA EFT/HAVALE YAPARAK VEYA KREDİ KARTI İLE TAKSİTLİ ÖDEYEBİLİRSİNİZ

ÖDEME BİLGİLERİ

HALK BANKASI

 • Hesap Adı: Apamer Aktüel Psikoloji
 • Şube No: 890 / Yeşilköy / İstanbul
 • Hesap No: 10260530
 • İBAN NO: TR300001200989000010260530

Kredi Kartıyla Ödeme yapmak için TIKLAYINIZ

ÖN BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Telefon İle Ön kayıt: 0212 466 1050 – Whatsapp & SMS: 0533 743 4349

DR. NEVİN DÖLEK KİMDİR? TIKLAYINIZ

 

ÖNCEKİ EĞİTİMLERDEN GÖRÜNTÜLER