İlişki Danışmanlığı – Psikolojik Destek

Telefondan Bilgi Alın

0212 466 1050 Numaralı GSM hattından ilişki danışmanlığı hakkında ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz. Ayrıca 05070538485 Nuaralı Whatsapp Hattından bize ulaşabilirsiniz.

İlişki yönetimi sürdürülebilir ve sağlıklı ilişkiler için önemli bir beceridir. İlişkiler zordur. Evet doğru. Bu aynı zamanda doğal bir durumdur. İnsanlar gerçekten iyi anlaştıklarında bile, stres ve günlük yaşamdan kaynaklı çeşitli faktörlere bağlı olarak, çözülmesi zor ve hatta imkansız görünen çatışmaların içinde kendilerini bulabilirler. İlişki danışmanlığı, bu zor,  yönetilmesi güç ve aynı zamanda doğal olabilen çatışmalı durumlarda insanların problemlerinin üstesinden gelmelerine, onları yönetmelerine ve genel olarak daha iyi partnerler olmalarına yardımcı olabilir. Unutmayın terapist ilişkileri kurtaran sizin adınıza kararlar alan biri değil. Size çatışma alanlarını yönetme ve problemlerle başa çıkma becerisi kazandırarak daha sağlıklı ilişkiler geliştirmenize yardımcı olur.

İlişki Terapisi Ne Zaman Alınmalı?

Pek çok insan, yalnızca ayrılık veya boşanma yaklaşırken ilişki danışmanlığı alması gerektiğine inanıyor. İlişki terapisi, problemler günlük hayatınızın önüne geçer geçmez başlamalıdır. Aşağıdaki belirtiler yaşıyorsanız ilişki terapistinden profesyonel destek alabilirsiniz.

  • Birbirinize duygularınızı ifade etmekte güçlük çekiyorsunuz
  • Çözülemeyen bir veya daha fazla anlaşmazlığınız var
  • İlişkilerinizde durgunluk, eleştiri veya rencide edici tutum ve davranışlar var
  • Stresli bir olay günlük hayatınızı sarstı
  • Birlikte karar vermekte güçlük çekiyorsunuz
  • Aldatma, sadakatsizlik, bağımlılık veya potansiyel suistimalle karşılaştınız
  • Daha güçlü bir ilişki istiyorsun

İlişki danışmanlığı almak için mutlaka bir sorununuz olmak zorunda değil. Bazı çiftler, ciddi sorunların gelişmesini önlemek için, bariz sorunlar olmasa bile, evlendikleri anda terapiye başlarlar. Danışmanlar daha iyi bir iletişimci olmanıza, güçlü ilişki becerileri geliştirmenize ve ailenizin mutluluğunu iyileştirmenize yardımcı olabilir. Psikoterapilerin doğasında her zaman problem yok. İlişki terapisi almanız için bir probleminizin olması gerekiyor.

.