Çocuk Psikoloğu Bakırköy  Merve Özen / Klinik Psikolog

Çocuk ve Ergen Psikoterapisi hizmetleri Çocuk Ergen alanında alanında özel eğitim almış klinik psikologlarımız tarafından yürütülmektedir. Çocuk ve Ergen Terapisi hakkında aşağıda ayrıntılı bilgilere ve sık sorulan sorulara yer verilmiştir.  Dilerseniz aşağıdaki Whatsapp iletişim butonunu kullanarak ayrıca ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Çocuk Psikoloğu Bakırköy  Merve Özen / Klinik Psikolog

Çocuk ve Ergen Psikoterapisi hizmetleri Çocuk Ergen alanında alanında özel eğitim almış klinik psikologlarımız tarafından yürütülmektedir. Çocuk ve Ergen Terapisi hakkında aşağıda ayrıntılı bilgilere ve sık sorulan sorulara yer verilmiştir.  Dilerseniz aşağıdaki Whatsapp iletişim butonunu kullanarak ayrıca ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Merve Özen
Merve ÖzenKlinik Psikolog
Çocuk ve Ergen Psikoterapisi Akrediteli Oyun Terapisti, EMDR Terapisti, Psikolojik Değrlendirme Uzmanı
  • SIK SORULAN SORULAR

  • Çocuk ve Ergen Terapileri kaç seans sürer? Bu sorunun net bir cevabı yok. Destek ihtiyacı olan danışanların öykülerine ve özel durumlarına göre seans süreleri değişir. Bilgilendirme görüşmeleri 2-3 seans sürerken terapiler süreç odaklı olup bazen bir yıla kadar sürebilmektedir. Yaygın olarak ortalama 8-12 seans sürebilmektedir.

  • Her Psikolog Çocuk ve Ergen Terapisti midir? Tüm psikologlar çocuk ve ergen terapileri hakkında temel eğitimden geçer. Ancak çocuk ve ergen terapileri için gerekmulusal gerekse uluslararası akrediteli kurumlar tarafından tasarlanmış özel program ve eğitimlere katılan uzmanlar bu konuda daha yetkin hizmet vermektedirler.

  • Çocuk ve Ergen Terapisi Seans Ücretleri? Bununla ilgili bir standart yok. Terapi ücretleri uzmanın hizmet verdiği lokasyona, deneyimine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişmektedir.

  • Diğer sorularınız hakkında destek alacağınız kurum veya uzmandan detaylı bilgi alabilirsiniz. APAMER Bünyesinde verilen hizmetlerle ilgili aşağıdaki iletişim kanallarından detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

  • Kurumumuzda Nakit, Kredi kartı, mobil ödeme yöntemleri geçerli olup ayrıca İyzico alt yapısı üzerinden güvenli bir şekilde taksitli ödeme yapılabilmektedir.

Çocuk Psikoloğu / Bakırköy

Psikolojik destek sürecine hazırlık yaparken gerekli psikolojik ve gelişimsel tarama hizmetleri uzman psikologlarımız tarafından yapılmaktadır. Elde edilen bulgular ailece paylaşılmakta ve danışmanlık sürecinin planlanmasında veri olarak kullanılmaktadır.

Çocuk psikologları, çocukları bebeklikten ergenliğe kadar etkileyen öğrenme kalıplarını, davranışsal gelişmeleri ve çevresel faktörleri inceler. 

Çocuk psikologları; Gelişim psikolojisi, anormal psikoloji veya ergen psikolojisi konusunda uzmanlaşan uzmanlardır. Travma geçirmiş ya da fiziksel, zihinsel ya da duygusal problemleri olan çocukların ebeveynleri genellikle çocuk psikologlarından yardım ister. Eğer travmanın derin etkileri varsa Psikiyatri hekiminin konsültasyonuna ihtiyaç duyulabilir.

Çocuk Psikoloğu Ne Yapar?

Değerlendirme: Çocuk psikologları, çocukların duygusal, sosyal ve bilişsel gelişimini değerlendirmek için çeşitli psikolojik testler, gözlem ve görüşmeler kullanır. Bu değerlendirmeler, çocuğun sorunlarını anlamalarına yardımcı olur. Değerlendirmenin sonuçlarına dayanarak, çocuk psikologları çocukların yaşadığı sorunları tanımlar ve tıbbi tanı gerektiğinde  teşhis için hekime yönlendirir. 

Bireysel Terapi: Çocuk psikologları, çocuklarla bireysel terapi seansları düzenler. Bu seanslar, çocukların duygusal ve davranışsal sorunlarını ele almak, stresle başa çıkmak, özsaygıyı artırmak ve başa çıkma becerileri kazandırmak gibi konularda yardımcı olur.

Aile Terapisi: Çocuk psikologları aile üyeleriyle çalışarak, aile içi ilişkileri ve dinamikleri iyileştirmeye yönelik terapi seansları düzenleyebilirler. Aile terapisi, çocuğun sorunlarına aile içinde daha geniş bir bağlamda yaklaşmayı amaçlar.

Danışmanlık: Çocuk psikologları, ebeveynlere ve öğretmenlere çocukların gelişimini desteklemek ve sorunlarına nasıl yaklaşacaklarını öğretmek konusunda danışmanlık profesyonel yaparlar.

Çocuk psikologları, çocukların psikolojik ve duygusal ihtiyaçlarını karşılamak için bir dizi farklı yaklaşım ve teknik kullanabilirler. Her bir çocuğun ihtiyaçları farklı olduğu için terapi planları bireyselleştirilir. Bu uzmanlar, çocukların sağlıklı bir şekilde büyümelerini ve gelişmelerini desteklemeye çalışırlar. Başta oyun terapisi olmak üzere özellikle konuşarak iletişim kurulamayan çocuklar için dışavurumcu terapi tekniklerini kullanılırlar.

Kimler Çocuk Psikoloğudur?

Çocuklara psikolojik destek sağlamak için; Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık, Sosyal Hizmet Uzmanlığı çocuk gelişimi ve çeşitli çalışma alanlarına bağlı olarak klinik psikoloji çalışmaları alanında en az bir yüksek lisans derecesi gerektirir. Çocuk alanında çalışan uzmanlar genellikle mezuniyet sonrası ek terapötik beceriler kazanmak için saha deneyimi iyi olan profesyonellerden ek eğitimler ve süpervizyon desteği alırlar.

Çocukların Zihinsel Değerlendirilmesi

Çocukların zihinsel gelişimi güncel ve modern testler kullanılarak yapılmaktadır. Zeka ve gelişim testleri kurumumuzun ZEKAMER birimi tarafından yürütülmektedir.