Çocuk Merkezli Oyun Terapisi

 

Arka Kapak Yazısı

Bu kitap Çocuk Merkezli Oyun Terapisinin uygulama süreçlerini zengin vaka örnekleri ve öğretici ifadeler eşliğinde anlatıyor. Yazarlar bu kitapta daha anlaşılır ve öğretici olması için ÇMOT’nin genel yaklaşımını yansıtan ifadeler, vaka örnekleri, sınır koyma becerisi, oyun odasının düzenlenmesi, oyun odasına giriş, oyun odasından çıkış, oyun odasının toparlanması, ebeveynlere yaklaşım, ebeveynlerle çalışma… vb. konularda oldukça cömert bir içerik sunuyorlar. 

Kitabın içeriği, hem yeni başlayanlar için hem de ÇMOT’de deneyimli olan terapistler için temel bilgilerini tazelemeleri ve ek uygulamalar ya da mesleki konular hakkındaki bilgilerini zenginleştirmeleri adına kullanışlıdır.

Prof. Dr. Louise F. Guerney kitapla ilgili şunları söylüyor: 

Eğitim vermekten gurur duyduğum Risë, Andi ve Cindy’nin sağlam ve çok yönlü bir kitap oluşturacaklarına emindim. Bu modelin yaygınlaştırılması hususunda yıllar boyunca o kadar çok şey başardılar ki, bu başarıları görmekten memnuniyet duyuyorum. Bu kitap, ÇMOT modelini öğrenmek isteyen herkese bilgi ve deneyim sunacaktır.  Elinizdeki bu kitap, ÇMOT’nin temel ilkelerini net bir şekilde anlatmaktadır. Özellikle empati kavramına vurgu yapmaktayım; çünkü empati, Rogerian becerilerin en güçlüsüdür. Ayrıca yazarlar, ÇMOT’nin oyun odası dışında (evde, okulda veya toplum içerisinde) uygulanabilmesi ile ilgili daha kapsamlı konuları da ele almaktadırlar.  Bu konular, her seviyedeki oyun terapisti için oldukça önemlidir.

Böylesine güzel bir kitap hazırlayan, ÇMOT gibi güçlü bir yöntemin doğru şekilde anlaşılmasını sağlayan yazarlara teşekkürlerimi sunuyorum.

Tanıtım Yazıları İçin Tıklayınız 

Yazarlar:

Risë VanFleet, Andrea E. Sywulak, Cynthia Caparosa Sniscak

Çeviri: Klinik Psikolog Hanife Uğur Kural

Çeviri Editörü: Uzman Psikolog Büke Tuncel

Adı: Çocuk Merkezli Oyun Terapisi

Orijinial Adı: Child Centered Play Therapy

320 Sayfa – 300 gr Karton Kapak

Türkçe 1. Baskı Şubat 2018

ISBN: 9786056747717

AYNI GÜN KARGO ÇIKIŞI

Minimum 10 adetten oluşan toplu alımlar için iletişim numarası: 05337434349