Çocuk ve Ergen Odaklı BDT Uygulamaları Eğitimi

Çocuk ve Ergen BDT Uygulamaları eğitimi ile ilgili ayrıntılara aşağıdaki ilgili başlıklardan ulaşabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki Whatsapp iletişim butonunu kullanarak eğitim süreci, verilecek belge, egitim notları ve eğitimin içeriği ile ilgili ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.

 • Eğitim Tarihleri: 2-3-4 Nisan 2024

 • Eğitmen: Dr. Nevin DÖLEK

 • Eğitim Saatleri: 18:00 – 22:30

 • Kontenjan: 40 Kişi

 • Süre: 16 Akademik Saat

 • Belge: Katılım Belgesi (PDF – E-belge)

 • 2500 TL KDV Dahil

 • Öğrenci indirimi %10

 • Grup İndirimi:  4 kişi ve üstü toplu kayıtlarda %10

 • Yüksek Lisans ve Doktora öğrenimleri devam eden katılımcılar öğrenci indiriminden yararlanabilir.

Çocuk ve Ergen BDT Eğitimi

APAMER Aktüel Psikolojik Araştırmalar ve Eğitim Merkezi tarafından organize edilen ve Dr. Nevin DÖLEK tarafından verilecek olan Çocuk ve Ergenler İçin Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi 33. Grup Eğitimi 2-3-4 Nisan 2024  tarihlerinde 18:00 – 22:30  saatleri arasında Zoom üzerinden online yapılacak.

Başvuru Formu İçin Tıklayınız


E-posta Grubuna Üye Olmak İstiyorum 

E-posta grubuna üye olarak güncel eğitim duyuruları, kongre, panel ve psikoloji içeriği.


EĞİTİMİN AMACI

Eğitimde, Bilişsel Davranışçı Terapi yönteminin çocuk gruplarla çalışırken kullanımıyla ilgili temel becerinin kazandırılması amaçlanmaktadır.

Çocuk ve Ergenler İçin Bilişsel Davranışçı Terapi Yöntemi, Anksiyete bozuklukları başta olmak üzere çocuk gruplarla çalışırken terapiste önemli avantajlar sunan önemli yöntemlerden biridir. Özellikle sosyal anksiyet bozukluğu, obsesif kompulsif davranışlar ve Travma sonrası stres bozukluğunda Çocuk BDT yöntemi ile etkili çalışmalar yapılabilmektedir.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

Akılcı Duyuşsal Davranış Terapisi

Akılcı Duyuşsal Davranış Terapisi, bireylerin düşünceleri, duyguları ve davranışları arasındaki ilişkileri anlamalarına ve olumsuz düşünceleri ve davranışları değiştirerek daha pozitif bir yaşam sürmelerine yardımcı olan bir terapi yöntemidir. Bu terapi yöntemi, bireylerin sorunlarını çözmeleri ve daha iyi bir yaşam kalitesi elde etmeleri için kullanılan etkili bir tedavi yöntemidir

Bilişsel Davranışçı Terapi

Bilişsel terapi, insanların sorunlarına ilişkin düşüncelerini ve inançlarını ele alarak olumsuz düşünceleri ve davranışları değiştirmeye çalışan bir psikoterapi yaklaşımıdır. Bireylerin olumsuz düşüncelerini fark etmelerine, gerçekçi ve olumlu düşüncelerle değiştirmelerine, davranışlarını değiştirmelerine ve sonuç olarak daha iyi bir yaşam kalitesi elde etmelerine yardımcı olur.

“İyi düşün iyi hisset”

“İyi düşün iyi hisset” prensibi, insanların düşüncelerinin duygularını ve davranışlarını etkilediğine işaret eder. Bu prensip, olumlu düşüncelerin olumlu duygulara ve davranışlara yol açtığını, olumsuz düşüncelerin ise olumsuz duygulara ve davranışlara yol açtığını vurgular.

Çocuklara yönelik bilişsel terapi temellerinin anlatılması

Çocuklara yönelik bilişsel terapi temellerinin anlatılması, çocukların olumsuz düşüncelerini tanımalarına, olumlu düşünceleri geliştirmelerine ve daha iyi bir yaşam kalitesi elde etmelerine yardımcı olabilecek BDT terapisine yönelik olumlu bir tutum sergilemelerine alan açar. Bilişsel terapi teknikleri, çocukların zihinsel sağlığına yönelik sorunlarını ele almak için kullanılabilir ve çocukların daha iyi bir özsaygı, özgüven ve duygusal dengelerini geliştirmelerine yardımcı olabilir.

Bilişsel yaklaşımda kullanılan teknikler

Bilişsel yaklaşımda kullanılan teknikler, bireylerin düşüncelerini ve inançlarını değiştirmeye ve olumlu düşünceleri geliştirmeye yönelik tekniklerdir. Bu teknikler arasında, olumsuz düşünceleri tanıma, Maruz bırakma, Tepki Önleme, Sokratik Sorgulama, gerçekçi düşünceleri geliştirme, olumlu düşünceleri güçlendirme ve davranış değiştirme gibi teknikler…

 

Çocuklarla yapılabilecek etkinlikler

UYGULAMA

Eğitim genel hatlarıyla teorik bilgi aktarımı, rol canlandırma, kartlar ve oyuncaklarla içgörü çalışmaları, çeşitli küçük grup çalışmalarını içerir.

KİMLER KATILABİLİR?

Üniversitelerin Psikoloji, Psikolojik Danışma ve Rehberlik, Eğitimde Psikolojik Hizmetler, Psikiyatri hekimleri, Psikiyatri Hemşireleri, Sosyal Hizmet Uzmanları ve Çocuk Gelişimi bölümlerinden mezun olan uzmanlar ve bu bölümlerin 3-4. sınıf öğrencileri katılabilir.

Sertifika: Katılım Belgesi (Acrobat Pro Elektronik İmzalı E-belge)

Eğitimci: Dr. Nevin DÖLEK 

Eğitim Süresi:  18 Akademik Saat

EĞİTİM YERİ:

ZoomPro Online

KAYIT BİLGİ VE İLETİŞİM

Tlf:  0212 466 1050 – 0507 053 8485 www.apamer.com.tr – eposta: bilgi@apamer.com.tr

EĞİTİM ÜCRETİ

2500 TL KDV Dahil

Ön kayıt yaptıran katılımcıların en geç 1 Nisan 2024 tarihine kadar eğitim bedelini aşağıdaki hesap numaralarına ödemeleri gerekmektedir.

Asgari dört kişilik grup katılımlarında %10 indirim uygulanmaktadır.

ÖDEME BİLGİLERİ

HALK BANKASI

 • Hesap Adı: Apamer Aktüel Psikoloji
 • Şube No: 890 / Yeşilköy / İstanbul
 • Hesap No: 10260530
 • İBAN NO: TR300001200989000010260530

Kredi Kartı İle Ödeme Yapmak İçin Tıklayınız

NEVİN DÖLEK KİMDİR?

Dr. Nevin DölekDr. Nevin Dölek Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden lisans, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünden yüksek lisans derecesi almıştır.Doktorasını Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde “Çocuklar arasında zorbaca davranışlar” konulu tez çalışması ile tamamlamıştır. BAKIŞ Psikolojik Danışma ve Eğitim Merkezi kurucusu ve yöneticilerindendir. Aile ve çift terapisti olarak çalışmaktadır.

Anne babalar, öğretmenler, yöneticiler ve gençlere çeşitli konularda seminerler, Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışma bölümünde dışarıdan sözleşmeli ve yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. YÖRET, Türk Psikologlar Derneği, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği üyesidir.

Uluslar arası Okul Psikologları Derneği (ISPA)’ nın yönetim kurulunda kongre koordinatörlüğü ve Uluslar Arası Kriz Müdahale Komitesi Başkanlığı yapmaktadır. Çeşitli kitap ve dergilerde okul psikolojisi, çocuk gelişimi ve gençler üzerine makaleleri yayınlanmış olan Nevin Dölek aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi Kariyer Merkezi’ne danışmanlık desteği sağlamaktadır.

Başvuru Formu İçin Tıklayınız

 

Anahtar kelimeler: Çocuk Ergen bdt eğitimi, Nevin dölek Bdt eğitimi, 2024 BDT eğitimleri, Bilişsel Davranışçı terapi eğitimi, 

ÖNCEKİ EĞİTİMLERDEN GÖRÜNTÜLER