ÇİFT VE İLİŞKİ TERAPİSİ NEDİR?

Çift ve İlişki Terapisi Nedir?
Çift ve İlişki Terapisi Nedir?Çift, İlişki ve Aile Terapisinin kapsamı nedir?
İlişki ve Çift Terapisi sürecinde neler yapılıyor? Çift ve ilişki terapisi hakkında merak edilenler…

 

Çift ve İlişki Terapisi Nedir?

Çift terapisi, bir çiftin başa çıkmakta zorlandığı problemleri aşmasına, ilişkilerini daha iyi anlamalarına ve birbirleriyle daha sağlıklı ilişki ve iletişim kurma yolları geliştirmelerine yardımcı olmaya odaklanan bir psikoterapi türüdür. Terapist, çiftin çözüm bulma süreçlerini desteklemek için özel terapötik teknikler ve müdahaleler kullanır.

Birçok çift, iletişim sorunları, cinsel yaşamları, ilişkilerle ilgili zorluklar veya ayrılmayı düşünmek gibi güçlüklerle uğraştıkları için çift terapisine başvurur. Çift terapisindeki profesyonel ilişkinin özünde çiftlerin “tekrarlanan acı verici dinamiklerden kurtulmalarına ve başa çıkma becerileri kazanmalarına” yardımcı olmak vardır.

Çift ve İlişki Terapisi çiftlerin aynı anda seans odasında yaptıkları görüşmelerden oluşabileceği gibi terapistin gerek görmesi durumunda kimi durumlarda taraflarla ayrı olarak görüşme yapılır.

 

Çift ve İlişki Terapisinde Sık Sorulan Sorular
  • Çift terapisinde başarı oranı nedir?

  • Çift terapisine ne zaman gitmelisiniz?

  • Çift terapisi ne kadar sürmeli?

  • Çift Terapisinde SGK ve Özel Sigortalar Geçerli mi?

Anahtar Kelimeler: aile terapisti, çift terapisti, klinik psikolog bakırköy, psikolog kliniği, psikoloji kliniği, çift ve aile terapisti, psikolog klinikleri, psikolog aile terapisti, yetişkin psikolog, Bakırköy klinik psikolog, Bakırköy çift terapisti, aile danışmanı psikolog, aile çift terapisti, Aile Danışmanı, Bahçelievler Psikolog, Bahçelievler Klinik Psikolog, Bahçelievler Aile Danışmanı

2022-08-12T16:47:06+03:00
Go to Top