Bakırköy  Psikolog

Psikolojik Destek hizmetleri Psikoterapi alanında alanında özel eğitim almış klinik psikologlar tarafından yürütülmektedir. Psikolojik Deste süreçleri hakkında aşağıda ayrıntılı bilgilere ve sık sorulan sorulara yer verilmiştir.  Dilerseniz aşağıdaki Whatsapp iletişim butonunu kullanarak ayrıca ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bakırköy  Psikolog

Psikolojik Destek hizmetleri Psikoterapi alanında alanında özel eğitim almış klinik psikologlar tarafından yürütülmektedir. Psikolojik Deste süreçleri hakkında aşağıda ayrıntılı bilgilere ve sık sorulan sorulara yer verilmiştir.  Dilerseniz aşağıdaki Whatsapp iletişim butonunu kullanarak ayrıca ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bakırköy Psikoloji Merkezi
Bakırköy Psikoloji MerkeziKlinik Psikoloji
Çocuk ve Ergen Psikoterapisi Akrediteli Oyun Terapisti, EMDR Terapisti, Psikolojik Değerlendirme Uzmanları
  • SIK SORULAN SORULAR

  • Terapiler kaç seans sürer? Bu sorunun net bir cevabı yok. Destek ihtiyacı olan danışanların öykülerine ve özel durumlarına göre seans süreleri değişir. Bilgilendirme görüşmeleri 2-3 seans sürerken terapiler süreç odaklı olup bazen bir yıla kadar sürebilmektedir. Yaygın olarak ortalama 8-12 seans sürebilmektedir.

  • Her Psikolog Oyun Terapist midir? Tüm psikologlar terapiler hakkında temel eğitimden geçer. Ancak psikoterapi uygulamaları için gerek m ulusal gerekse uluslararası akrediteli kurumlar tarafından tasarlanmış özel program ve eğitimlere katılan uzmanlar bu konuda daha yetkin hizmet vermektedirler.

  • Terapi Seans Ücretleri? Bununla ilgili bir standart yok. Terapi ücretleri uzmanın hizmet verdiği lokasyona, deneyimine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişmektedir.

  • Diğer sorularınız hakkında destek alacağınız kurum veya uzmandan detaylı bilgi alabilirsiniz. APAMER Bünyesinde verilen hizmetlerle ilgili aşağıdaki iletişim kanallarından detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

  • Kurumumuzda Nakit, Kredi kartı, mobil ödeme yöntemleri geçerli olup ayrıca İyzico alt yapısı üzerinden güvenli bir şekilde taksitli ödeme yapılabilmektedir.

 

BAKIRKÖY PSİKOLOG

Bakırköy’de psikolojik destek hizmetleri sunan merkezimiz, çocuk, ergen ve yetişkinlere; bireysel psikoterapi, çiftlere yönelik; çift-aile terapisi ve ilişki terapisi hizmetlerini,  klinik psikolog kadrosuyla sunmaktadır. Merkezimizde ayrıca, emdr terapisi de uygulanmaktadır.

Merkezimizde, çocuklarla çalışan uzman çocuk psikologları, ergenlerle çalışan uzman ergen psikologları ve yetişkinlerle çalışan uzman yetişkin psikologları bulunmaktadır. Ayrıca, çiftlere yönelik; çift-aile terapisi ve cinsel terapi hizmetleri de sunulmaktadır.

Kurumumuzda mesleki etik ilkelerin sorumluluğu olarak danışanın gizliliğini korumak, danışana zarar vermemek, danışana yardımcı olmak ve danışanların haklarını korumak temek önceliğimizdir. Kurumumuzda Danışmanlık hizmetleri mevzuata uygun ve profesyonel sınırlar dahilinde verilmektedir. Hizmetler klinik psikologlar tarafından yürütülmektedir. Kurumumuzda psikiyatri hekimi bulunmamaktadır. Hizmet veren uzmanlarımızın destek sunduğu kişiler danışan statüsünde olup hasta olarak nitelendirilmektedir. Hastalık belirtisi olan danışanlar ruh sağlığı hekimine yönlendirilmektedir. Kurumumuzdaki hizmetler konuşarak sunulan hizmetler niteliğindedir. Konuşarak sunulan hizmetlerde kullanılan temel psikoloji yöntemleri şunlardır:

Bilişsel Davranışçı Terapi

Oyun Terapisi

Psikodinamik / psikanalitik terapiler

Süreç odaklı Terapiler

Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapiler

Sistemik Aile Terapileri

Psikodrama ve Grup Terapileri

Danışan Merkezli Humanistik Terapiler

Kabul ve Kararlılık Terapisi

Mindfulness (Yargısız Farkındalık) Terapisi

Şema Terapi