Klinik Psikolog Serap HANLAR
Klinik Psikolog Serap HANLARYetişkin Terapisti, Aile ve Çift Terapisti
Bireysel, Yetişkin Aile ve Çift Terapisti
0212 466 1050

 

Klinik Psikolog Serap Hanlar

Serap Hanlar İstanbul Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu. Mezun olduktan sonra İstanbul Kent Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamlayarak Klinik Psikolog oldu. Çift ve Aile Terapisi Eğitimini EFTA Onaylı İFTİ danışmanlık bünyesinde Dr. Murat Dokur’dan aldı. Çift Aile Terapisi eğitimi devam ediyor. Bilişsel Davranışçı Terapi Temel Eğitimi ve Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi Eğitimini Dr. Nevin Dölek’ten aldı. Dr. Hülya Bingöl Çağlayan’dan Dikkat eksikliği ile ilgili Noropsikolojik Terapi Eğitimi alan Klinik Psikolog Serap Hanlar aynı zamanda Psikometrik değerlendirme uzmanıdır. Mükemmel Gizlenmiş Depresyon, Depresyon – Kaygı Terapi Kartları, Stres Terapi Kartları, Öfke Yönetimi – Terapist Uygulama Kılavuzu, Çiftler İçin Kabul Kararlılık Terapisi, Kaygı Becerileri – Farkındalık Temelli Bir Yaklaşım kitaplarının yayın danışmanı, redaksiyon ve edisyon süreçlerinde yer aldı. 2019 yılından beri APAMER Bünyesinde Bireysel Yetişkin Terapisti ve Çift Aile Terapisti olarak danışan takip ediyor. 

Çalışma Alanları

Aile ve Çift;
  • Aile bireyleri ve eşler arasında iletişim problemleri,
  • İş ve ekonomik durumların aile ve çift üzerine etkileri,
  • Aile bireylerinden birinin problemlerinin diğer bireylere etkileri,
  • Evlenme kararı alan çiftlerin evliliğe hazırlık süreci,
  • Yeni evlenen çiftlerin karı-koca olma sürecindeki problemler,
  • Çiftlerin anne-baba olma ile ilgili sorunları (planlanmayan hamilelik, infertilite tedavisi, kronik hastalığı olan çocuğa sahip olma vs.)
  • Akut sorunlar (boşanma, ölüm, işten atılma, aldatma vs.)
Bireysel Yetişkin

Bireysel yetişkin danışmanlığı kapsamında psikolojik danışmanlık, başa çıkma becerileri, psiko-eğitim psikolojik destek hizmetleri…

Katkı Sunduğu Kitaplar

Yayın danışmanlığı, Redaksiyon ve Yararlanıcı edisyonu süreçlerine katkı sağladığı psikoloji içerikli kaynaklar… Ruh Sağlığı içerikli kitap/kaynak çalışmaları devam ediyor.

Sosyal Medya