NOT: EĞİTİME KATILANLARA 16 KASIM TARİHLİ “OKUL ÖNCESİ ÇOCUKLARIN PSİKO-PEDAGOJİK DEĞERLENDİRİLMESİ EĞİTİMİ İÇİN ÜCRETSİZ KATILIM DAVETİYESİ VERİLECEKTİR. Bilgi için 0212 466 1050


basvuru-formu

Çocukların Psikolojik Değerlendirilmesinde “İlk Görüşme” Eğitimi 9 Kasım 2014’’te yapılacaktır.  “Vaka Paylaşımlı Bir Atölye Çalışması”  olarak düzenlenecek olan eğitimle uzmanlara profesyonel mesleki süreçte gerekli olan değerlendirme yöntemleri, kullanılabilecek veri toplama araçları ve bu araçları değerlendirme becerilerini kazandırma amaçlanmaktadır.

Amaç:

Katılımcılara, çocuk ve ergenlerle çalışırken değerlendirme esnasında dikkat edilmesi gereken teknik detaylara yönelik farklı bir bakış açısı kazandırmak. Alanda çalışırken ihtiyaç duyacakları empati ve yaratıcı özelliklerinin farkına vardırmak ve böylece değerlendirme sürecinde interaktif olarak rol alabilmeleri amaçlanmaktadır.

Bu Çalışma, Alanda Çalışan Uzmanların, Çocuk Değerlendirmesi Yaparken Kullanabilecekleri Yöntemler ve Değerlendirme Sürecinin Önemli Detaylarını Görmenize Yarayacak Pratik Bilgileri Sunan Vaka Paylaşımlı Bir Atölye Çalışmasıdır.

Hedef Kitle:

Alanda çalışan psikologlar, psikolojik danışmanlar, sosyal hizmet uzmanları, çocuk gelişimi, alanında çalışan ve bu branşlar da eğitimine devam eden lisans & lisansüstü üniversite öğrencileri çalışmaya katılabilirler.

Program Akışı

10:00 – 12:30

 • Çocuk Değerlendirmenin Genel Esasları
 • Görüşmenin Amacı
 • Çocuk ya da Ergenle İlk Görüşme
 • Aile İle Görüşme-Anamnez Alma
 • Çocukta Anamnez Alma (Örnek Anamnezler)
 • Görüşmeyi Yapılandırma

12:30 – 13:30

Öğle Yemeği

13:30 – 17:00

 • Çocuğun Akademik ve Psiko-Pedagojik Değerlendirmesi
 • Çocuk Değerlendirmede Kullanılan Yöntemler Vaka Örnekleri
 • Gelişimsel Sorunlar , Çocukluk Ya da Ergenlikte Tanısı Konan Bozuklukların Vaka Örnekleri İle Psiko-Pedagojik Değerlendirilmesi
 • Öğrenme Bozuklukları,
 • Yangın Gelişimsel Bozukluklar,
 • Konuşma Bozuklukları,
 • DEHB,
 • Davranım Bozukluğu,
 • Okul Fobisi
 • Alt Islatması,
 • Ayrılma Kaygısı

17:00-17:30

Değerlendire ve Sonlandırma

Kimler katılabilir? Üniversitelerin Psikoloji, Psikolojik Danışma ve Rehberlik, Eğitimde Psikolojik Hizmetler, Çocuk Gelişimi, Psikiyatri hemşireliği, Psikiyatri Hekimleri ve Özel Eğitim bölümlerinden mezun olan uzmanlar ve bu bölümlerin son sınıf öğrencileri katılabilir.

Sertifika: Eğitimi tamamlayan katılımcılara APAMER Aktüel Psikolojik Araştırmalar Merkezi onaylı katılım belgesi verilecektir.
Eğitim Süresi: 8 Akademik Saat
Eğitim Ücreti: 190 TL (KDV Dahil)


 

 

ÖDEME BİLGİLERİ
Halkbank
Şube: Bakırköy Şubesi
Hesap Adı: APAMER Aktüel Psikoloji
İBAN NO: TR50 0001 2009 7630 0010 2605 14
Hesap No: Şube Kodu: 763 Hesap No: 10260514

PTT POSTA ÇEKİ

Maruf BEÇENE adına
Posta Çeki Hesap No: 5160733

WORKSHOP LİDERİ:

Çocuk – Aile  Danışmanı  Yusuf MENKİ

1998 yılında Gazi Üniversitesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler (PDR) bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisansı Uygulamalı Psikoloji alanındadır. Çalışma alanı olarak çocukların değerlendirilmesinde testlerin kullanılması, öğrenme güçlüklerinin tespiti, gelişim danışmanlığı ve Çocuk Odaklı Aile Danışmanlığı, Üstün Zekalı-Yetenekli Çocukların Seçimi  konuları üzerinde yoğunlaşmıştır.

Psikolojik, Projektif ve Objektif Testlerin uygulanması ve değerlendirilmesi,konularında değişik merkezlerde ailelere danışmanlık, okul öncesi kurumlara danışmanlık ve farklı projelerde çalışmakta ve çeşitli eğitim kurumlarında, üniversitelerde dersler vermektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Tamamladığı Eğitim Programları ve Süpervizyonlar

Denver Gelişimsel Tarama Testi eğitimi, Yöret Kriz Müdahale Eğitimi, Konuşma Terapisi Eğitimi, Oyun Terapisi Eğitimi, Wisc-r Uygulama Eğitimi, Bilişsel Davranışçı Terapiler Eğitimi, Çözüm Odaklı Danışmanlık Yaklaşımı Eğitimi , Aile Terapisi Eğitimi , Nöropsikolojik Testler Eğitimi, Çapa Tıp Fak.Nöroloji Anabilim Dalı Temel Nöropsikoloji Eğitimi,Projektif Testler Eğitimi

Uyguladığı Test  Ve Ölçekler

Gelişim testleri :

Denver Gelişim Tarama Testi, Gessell Gelisim Testi, AGTE (Ankara Gelişim Tarama Envanteri) Peabody Kelime Anlama Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi , Goodenough  Bir Adam çiz Testi

Zeka Testleri :

Wisc-r,  Çocuklar İçin Bilişsel değerlendirme Testi CAS, St. Binet, Leiter, Porteus, Labirenti Zeka Testi , Kent EGY, Catell 2A-3A Zeka Testi , Kohs Küpleri Zeka Testi , Colombia Zihin Olgunluk Testi, Leither Performans Testi

Yetenek Testleri: Temel Yetenek Testleri Serisi (TKT(5-7),TKT(7-11),TYT(6-8), TYT(9-11),)

Görsel Algı testleri :Benton Görsel Bellek Testi, Bender Gestalt Testi,

Projektif Testler:

Rorschach,CAT,TAT ,Bir Aile Çiz Testi,Bir İnsan Çiz Testi,D-10  Testi, Beier,Luisa Duss

Nöropsikolojik Testler

İşaretleme Testi, Stroop Testi, Sayı Dizisi Öğrenme Testi, Öktem Sözel Bellek Süreçleri Testi

 

EĞİTİM AFİŞİ


 

ilk-gorusme

 

Attachment

Leave a Comment

PEDAGOJİK HİZMETLER

PEDAGOG-İSTANBUL

RANDEVU VE BİLGİ HATTI

randevu-hatti

FACEBOOK SAYFAMIZ

Listing all pages