ATTENTIONER

20 OTURUMLUK YAPILANDIRILMIŞ DİKKAT EĞİTİMİ

Genel Bilgiler
 • Eğitim Tarihleri : 3-4 Eylül 2022

 • Eğitmen: Dr. Hülya Bingöl

 • Eğitim Saatleri: 11:00-17:00 (Eğitimin saati grup dinamiğine göre erken de bitebilir geç bir saate de uzayabilir)

 • Belge: Katılım + Uygulayıcı Belgesi

 • NOT: Programı uygulamanız için uygulayıcı belgesi almanız zorunlu değil. Süpervizyon koşuluna bağlı Uygulayıcı belgesi Attentioner Programı özelinde  DEHB konusunda kapsamlı bir süpervizyon desteğine gereksinim duyan uzmanlar için tasarlanmış bir süreçtir. 

Eğitim Ücreti
 • 3100 TL 

Başvuru Formu
KREDİ KARTIYLA TAKSİTLİ ÖDEME

Eğitim Hakkında Merak Edilenler – VİDEO

 

ATTENTIONER – DEHB Uygulayıcı Programı

APAMER Aktüel Psikolojik Araştırmalar Merkezi ve TerapiAkademi işbirliği ile organize edilen Çocuk Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Hülya Bingöl Çağlayan tarafından verilecek olan ATTENTIONER – DEHB Uygulayıcı Programı 46. Grup Eğitimi 3-4 Eylül 2022 tarihlerinde Online Olarak yapılacak.

NOT: Programın ana figürü Tayfu Ejdarha Peluş figürünü katılımcılar kendileri örebilir veya internetten satın alabilirler. Materyal kutusunda Tayfu Ejerha Peluşu bulunmamaktadır. Eğitim sırasında örnek görseller paylaşılacaktır.

1- Program Online yapılmaya müsait bir programdır. Katılımcılara eğitim tarihinden önce program materyalleri (Basılı dokümanlar ve 16 GB USB Bellek) kargo ile gönderilecek. (Dokümanları teslim alan katılımcılara ücret iadesi yapılmayacaktır)

2- Eğitim başlamadan bir saat önce tüm katılımcılarla online platform üzerinden ses sistemleri görüntü kalitesi ve program akışının provası yapılacak. Olası aksilikler tespit edilip önlemler alınacak.

3- Programın akış saatleri katılımcılara mail olarak gönderilecek.

4- Mucbir (zorunlu durumlarda) programın saatlerinde değişiklik olabilir. Olası değişiklikler SMS aracılığıyla bildirilecektir. 

5- Bu programın sunumunu Cep telefonu veya tablet üzerinden takip etmek uygun değildir. Katılımcı programın sunumunu Dizüstü veya Masaüstü bilgisayarlar üzerinden takip ettiğini kabul eder. Olası elektrik kesintilerine karşı yedek PowerBank (güç kaynağı) bulundurulmasında yarar vardır.

6- Program interaktif katılım gerektirdiği için kayıt alınmamaktadır.

Katılımcılara verilecek USB Bellek


 


BAŞVURU FORMU


E-mail Grubuna Üye Olmak İstiyorum 

E-mail grubuna üye olarak güncel eğitim duyuruları, kongre, panel ve psikoloji içerikli doküman ve haberler için e-posta alabilirsiniz.


EĞİTİMİN AMACI

Bu program: Dikkat sorunu yaşayan çocuklarla çalışan profesyonellere Attentioner – yapılandırılmış 20 seanslık program- ile ilgili kuramsal bir alt yapı sunarken aynı zamanda değerlendirme, vaka formulasyonu, sık kullanılabilecek teknikler ile ilgili uygulama yapma fırsatı tanıyarak bilgi ve beceri kazandırmayı hedeflemektedir.

 • Çocukların, dikkatlerini daha iyi toplamaları ve sürdürebilmeleri sağlanır.
 • Kendi başlarına problem çözme yetenekleri desteklenir.
 • Uygulayıcının verdiği tek yardım; Tayfun sembolüdür.
 • Sorun çözme becerisi ve öfke kontrolü sağlanır.
 • Sonuç olarak tüm program boyunca günlük hayat simule edilmiş olur.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

Attentioner ile Dikkatimi Topluyorum Programı, 7-18 yaş bireylerin dikkat ve ilgili tüm yürütücü işlevlerini etkili bir biçimde iyileştiren bireysel ve grup eğitim programıdır. Hem uygulayıcılar hem de danışanlar tarafından eğlenceli biçimde, çocukluk çağına uygun olarak elementlerle desteklenmiştir. Bu program, Almanya Bremen Üniversitesi’nde Nöropsikolojik tabanlı bir program olarak geliştirilmiştir.

Program 2 temele dayanmaktadır:

1) Öğrenme Psikolojisi,
2) Nöropsikolojik temeller.

Dikkatimi Topluyorum’un bütün oturumlarında, kolaydan zora doğru uyaranlar, şifreler ve etkinliklerle çocuğun SEÇİCİ DİKKAT, BÖLÜNMÜŞ DİKKAT, ODAKLANMA ve ZAMANLAMA işlevleri etkili biçimde iyileşme hedeflenir.

UYGULAMA

ATTENTIONER BİREYSEL EĞİTİMİNİN ÇALIŞMA DÜZENİ

 • Bireysel çalışma olarak uygulanır.
 • 20 oturumdan (15 bireysel + 5 Aile) oluşur; her oturum 40- 60 dakikadır.
 • Günlük hayatta karşılaşılan sorunlar birebir çalışmada yapılandırılmış olarak ele alınır.
 • Yapılandırılmış egzersizler ve etkinliklerle birey desteklenir böylece motivasyon artmış olur.
 • Ödül sistemi ile davranış düzenlemesi ve başarı motivasyonu desteklenir.
 • Çocuklara uygun figürler kullanılarak çalışma somutlanır. ( Ejderha Tayfun).
 • Ek olarak uygulanabilecek olan 4 ebeveyn oturumu, öğrenilen stratejilerin günlük hayata aktarımını sağlar.

 

ATTENTIONER GRUP EĞİTİMİNİN ÇALIŞMA DÜZENİ

 • Grup çalışması olarak uygulanır.
 • 15 oturumdan oluşur; her oturum 40- 60 dakikadır. (Ayrıca 5 aile oturumu toplam 20 oturum)
 • Günlük hayatta karşılaşılan sorunlar grup içinde yapılandırılmış olarak ele alınır.
 • Grup içinde rekabet desteklenir böylece motivasyon artmış olur.
 • Ödül sistemi ile davranış düzenlemesi ve başarı motivasyonu desteklenir.
 • Çocuklara uygun figürler kullanılarak çalışma somutlanır. ( Ejderha Tayfun).
 • Ek olarak uygulanabilecek olan 4 ebeveyn oturumu, öğrenilen stratejilerin günlük hayata aktarımını sağlar.

MATERYAL

 • Uygulama Yönergeleri Kitapçığı
 • Uygulama ve Etkinlik Formları Kitapçığı – Renkli Çıktı
 • Uygulama Yönerge ve Formları USB Bellek
 • Uygulama Yönerge ve Formları PDF formatları için Sunucu Erişim Yetkisi 
 • 250 Adet Kırmızı Puan
 • 108 Adet Tayfu Sticker
 • 10 Adet Sıvama Mukavva Kural Kartları
 • 2 Adet Sıvama Mukavva Etkinlik Kartla

UYGULAMA

Eğitim genel hatlarıyla teorik bilgi aktarımı, seansların yapılandırılması, rol canlandırma, vaka örnekleri, içgörü çalışmaları, çeşitli küçük grup çalışmaları içerir.

 

EĞİTİMEN : Çocuk Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Hülya Bingöl Çağlayan
Eğitim Süresi: 16 Akademik Saat

EĞİTİM TARİHLERİ VE SAAT:

Eğitim Tarihler: 3-4 Eylül 2022
Eğitim Saatleri: 11:00 – 17:00 (Eğitimin bitiş saati grup dinamiğine ve katılımcı sayısına bağlı olarak erken bitebileceği gibi uzayabilir de.)

EĞİTİM YERİ:

ZOOM PRO VEYA – ONLİNE – (GOOGLE MEET – Bilgi verilecek)

KAYIT BİLGİ VE İLETİŞİM

Tlf: 0212 466 1050 – 0507 053 8485  www.apamer.com.tr – eposta: bilgi@apamer.com.tr

EĞİTİM ÜCRETİ*

3100 TL  

 

ÖDEME BİLGİLERİ

HALK BANKASI

 • Hesap Adı: Apamer Aktüel Psikoloji
 • Şube No: 890 / Yeşilköy / İstanbul
 • Hesap No: 10260530
 • İBAN NO: TR300001200989000010260530

Kredi Kartı İle Ödeme Yapmak İçin Tıklayınız

BAŞVURU KATILIM KOŞULLARI

Attentioner DEHB Uygulayıcılar için Beceri Kazandırma Programı eğitiminin temel basamağı olan bu eğitim 2 eğitim günü, şeklinde düzenlenir. Eğitim teori ve teknik uygulama bölümlerini içerir. Eğitimde yetkin uygulayıcı olmak temel eğitim +  süpervizyon aşamalarının başarıyla tamamlanmasına bağlıdır.

Eğitime Kimler Katılabilir? Klinik ve Koruyucu Ruh Sağlığı Hizmeti Veren Uzmanlar

Attentioner Programı; Üniversitelerin Psikoloji, , Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Sosyal Hizmetler,  ve Aile Terapisi, Özel Eğitim, Çocuk Gelişimi bölümlerinden lisans mezunu olanlar, psikiyatri, çocuk ve ergen psikiyatrisi ve nöroloji uzmanı hekimler  ve/veya Klinik Psikoloji,  Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Sosyal Hizmetler, Özel Eğitim  ve Aile Terapisi alanlarında Yüksek Lisansını tamamlamış olanların katılımı için uygundur. Ayrıca özel eğitim alanında çalışan uzmanların katılımı en az 3 yıllık deneyim koşuluna bağlıdır. Bilgi için 05337434349 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Süreç ve İşleyiş

Attentioner DEHB Uygulayıcılar için Beceri Kazandırma Programı eğitiminin temel basamağı 2 gün sürüyor. Temel eğitimde bireysel ve grup uygulamaları için 15 oturumluk beceri programını içeren 57 egzersiz uygulamalı olarak sunulacaktır. Bu uygulamalar eğitmenin yönetimi ve yönlendirmesiyle katılımcılar tarafından performans olarak sergilenecektir. Katılımcılara 2 günlük eğitimin sonunda katılım belgesi verilecek. Eğitimden sonra, uygulayıcı sertifikası alabilmek için en az 5 seans süpervizyon çalışmasına katılmış olma ve 6 ay içinde grup veya bireysel 15 seansın uygulama videolarını eğitimciye gönderme şartı uygulanacaktır.

Programın süpervizyon aşamasında Çarşamba günleri 16:00 – 21:00 saatleri arasında tercihe bağlı olarak bireysel veya grup süpervizyon desteği sağlanacaktır. Süpervizyon desteği eğitim ücretine dahil olmayıp ayrıca ücretlendirilmektedir. (Bireysel ve grup süpervizyon ücretleri için terapi akademi derneğinden bilgi alabilirsiniz.) Süpervizyon süreçlerini başarıyla tamamlayan katılımcılar için TerapiAkademi Derneği onaylı “Attentioner DEHB Uygulayıcı Sertifikası” hazırlanacaktır. Süpervizyon için http://www.teraakademi.com/ ziyaret ediniz.

Önemli Bilgi

Attentioner DEHB Uygulayıcılar için Beceri Kazandırma Programı bireysel uzmanlara uygulama becerisi kazandırmayı amaçlamaktadır. Kurum olarak Attentioner uygulama prosedürü için ayrıca bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Attentioner DEHB Uygulayıcılar için Beceri Kazandırma Programına katılan bireyler eğitmen olarak uygulayıcı eğitimi veremezler. TerapiAkademi derneği programa katılan herkese uygulayıcı olma garantisi vermez. Uygulayıcı olma sürecindeki koşullara uygun bir şekilde program gerekliliklerini yerine getiren katılımcılar uygulayıcı olabilir. Uygulayıcı olmak için eğitmen katkısı kadar katılımcının uygulama sürecindeki rolü, aktif katılımı, uygulama motivasyonu vb… süreçler etkilidir.

Başvuru Süreci

Tüm başvuranlar bireysel olarak değerlendirilir. Başvuru yapan aday katılımcının DEHB, Dikkat odaklanma, akademik öğrenme süreçlerindeki girdi ve çıktılarla ilgili, nöropsikolojik, psikiyatrik ve psikolojik temel teorik bilgiye sahip olması gerekir. Ayrıca danışanın kabul edilmesinden takip ve sonlandırma süreçlerini kapsayan alanlarda aday katılımcıların psikoterapi becerilerine sahip olmaları gerekmektedir.

Başvuru formunu dolduran aday katılımcılara telefon aracılığıyla ayrıntılı bilgi için geri dönüş yapılacaktır. Bu süre genellikle en fazla 24 saatlik bir süreyi kapsar. Başvuru listeleri Eğitmen öncülüğünde eğitim değerlendirme komisyonu tarafından değerlendirildikten sonra aday katılımcıya onay bilgisi verilecektir. Eğitime katılımı uygun bulunan aday katılımcılar eğitim bedelinin tümünü ödeyerek kesin kayıt işlemlerini tamamlamış olurlar.

Değişiklikler ve Bilgilendirme

TerapiAkademi derneği muaccil durumlarda eğitimle ilgili tarih ve yer değişikliği yapma hakkını saklı tutar. Olası değişiklikler başvurusu kesinleşmiş katılımcılara en az 10 gün önceden SMS ve mail yoluyla gönderilir. Katılımcı tüm iletişim süreçlerinin SMS ve e-posta yoluyla yapılacağını kabul eder.  Olabilecek değişiklik durumlarında katılımcının konaklama ve ulaşım giderleri konusunda TerapiAkademi derneği sorumluluk kabul etmez.

 

EĞİTMEN HAKKINDA

UZM. DR. R. HÜLYA BİNGÖL ÇAĞLAYAN
ÇOCUK VE ERGEN PSİKİYATRİSTİ VE PSİKOTERAPİSTİ

1990 yılı Özel Tarhan Koleji mezunu olan R. Hülya Bingöl Çağlayan, 1997 yılında ise Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce programından mezuniyetini aldı.

1999-2001 de Almanya Ruhr Üniversitesi Nöroloji Kliniğinde Prof.Dr.H.Przuntek in asistanlığını yaparak Chorea Huntington merkezinde çalıştı. Daha sonra ihtisasını Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi ve psikoterapisi alanında özelleşmiş, 120 yataklı bir bölge uzman kliniği olan LWL-KLINIK MARL-SINSEN, HAARDKLINIK , Almanya hastanesinde Prof. Dr. G. Siefen başkanlığında bitirdi. Erişkin psikiyatri ihtisasını ise LWL-Universitaetsklinik Bochum’da, Prof. Dr. Georg Juckel başkanlığında tamamlayarak 2008 yılında Türkiye’ye dönerek Medicana İnternational Hospital ‘da kurucu ekipte yer aldı.

Uzm. Dr. Hülya Bingöl Çağlayan, 2009 yılından itibaren İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Anabilim dalı kliniğinde uzman doktor olarak çalışmaktadır.

 


*Eğitim bedeline KDV dahildir.

ÖNCEKİ EĞİTİMLERDEN GÖRÜNTÜLER